Akustik Spesiyal Sünger

Diğer bir akustik sünger çeşiti de spesiyal süngerdir. Spesiyal sünger de melamin ve poliüretan maddelerinden elde edilen ses yalıtım süngeridir. Seslerin kontrol altına alınıp düzenlenmesini sağlar. Sesin kaliteli gelebilmesi için kaynağından bozulmadan alınması gerekir. Spesiyal süngerde sesi kaynağından bozulmadan alarak kaliteli ve temiz bir şekilde aktarır. Bu sayede sesler daha net duyulur.

akustik spesiyal sünger

akustik spesiyal sünger

Spesiyal sünger ses geçişlerinin engellenmesini sağlar. Fakat tek başına etkili bir performans sergileyemez. Bu nedenle bariyerli modeli tercih edilmelidir. Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanıldığında üst düzey bir ses yalıtım performansı sağlar. İstenilen seviyede ses yalıtımı sağlayabilmek için doğru malzeme kullanımı önemlidir.

akustik spesiyal sünger

akustik spesiyal sünger

Spesiyal süngerin uygulaması diğer ses yalıtım süngerleri ile aynıdır. Solid adı verilen yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. Tavan ve duvarlarda spesiyal sünger uygulanmaktadır. Uygulanacak bölgeye solid in bir rulo yardımıyla sürülmesinden sonra spesiyal sünger yapıştırılır.

Spesiyal Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri
tb50 tb50 tb50
Spesiyal Akustik Sünger Ses Yutum Verileri

akustik-sunger-ses-yutumu

Etiketler: