Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger, yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan poliüretan yada melamin maddelerinden elde edilen bir ses yalıtım süngeridir. Seslerin kaynağından bozulmadan alınmasını ve daha kaliteli aktarılmasını sağlar. Ses dalgalarını kontrol altına alır. Yüzeyine çarpan ses dalgalarının daha temiz ve sağlıklı bir şekilde duyulmasını sağlar.

yumurta sünger

yumurta sünger

Yumurta sünger ses yutum özelliğine sahiptir. Fakat tek başına etkili bir ses yalıtım performansı sergileyemez. Bu nedenle arasına epdm ses bariyeri konularak elde edilen bariyerli modeli tercih edilmelidir. Yumurta süngerin bariyerli modeli etkili bir ses yalıtımı sağlayabilir. Doğru kalınlık ve yoğunluktaki malzemenin kullanımı ile istenilen oranda ses yalıtımı sağlanabilir.

akustik yumurta sünger

akustik yumurta sünger

Yumurta sünger yapıştırılarak uygulanmaktadır. Yapıştırma işleminde özel yapıştırıcısı olan solid kullanılır. Solid güçlü bir yapıştırıcıdır ve malzemeye zarar vermez. Sağlam bir şekilde yapıştırır. Yapıştırma işleminde malzemenin arka yüzeyinin temiz ve düz olmasına dikkat edilmelidir.

Yumurta Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri
tb50 tb50 tb50
Yumurta Akustik Sünger Ses Yutum Verileri

akustik-sunger-ses-yutumu

Etiketler: